Internat Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - O Internacie

O Internacie

Internat MZSP w Miejscu Piastowym zajmuje kompleks budynków przy ulicy Dworskiej 14b. Placówka od 1991r. mieści się w dawnym dworku hrabiów Trzecieskich oraz w dobudowanym do niego i oddanym do użytku w 1992r. dwukondygnacyjnym budynku.


Internat położony jest w otoczeniu pięknej zieleni starego, rozległego parku. W niewielkiej odległości od zabudowań internatu znajdują się ośrodek zdrowia, sklep spożywczy oraz kompleks sportowy „Orlik”.


Internat zapewnia mieszkańcom dobre warunki lokalowe, a także dba o rozwój fizyczny młodzieży i umożliwia aktywne spędzanie czasu wolnego. Dysponuje 70. miejscami w pokojach jedno- , dwu- i trzyosobowych, świetlicą, salą bilardową, siłownią, jadalnią oraz blokiem żywieniowo- kuchennym. Zapewnia mieszkańcom pełne wyżywienie- trzy posiłki dziennie- śniadanie, obiad, kolacja.


Opieką i wychowaniem młodzieży mieszkającej w internacie zajmuje się wykwalifikowana kadra pedagogów. Internat dba o rozwój fizyczny młodzieży i umożliwia aktywne spędzanie czasu wolnego.


Pomieszczenia internatu remontowane i odnawiane są na bieżąco, dzięki czemu zawsze wyglądają estetycznie.


Atutem internatu MZSP w Miejscu Piastowym jest to, że mogą w nim zamieszkać osoby niepełnosprawne ruchowo( odpowiednio przystosowane łazienki, specjalne podjazdy).


zobacz album w galerii zdjęć

Wygenerowano w sekund: 0.17
Copyright © 2009