Internat Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności

Niecodzienne wydarzenie

W dniu 27 września br. Internat Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym przeżywał małą - wielką historyczną uroczystość. Centralnym punktem tego wydarzenia było poświęcenie ołtarza, ambony oraz drogi krzyżowej w kaplicy naszego internatu. Poświęcenia dokonał ks. Biskup Józef Dąbrowski CSMA, który decyzją Ojca św. Franciszka został mianowany biskupem pomocniczym diecezji London w Kanadzie i w tamtejszej katedrze 14 kwietnia br. przyjął ...

Spotkanie z Ojcem Generałem

Od trzech lat w każdy wtorek w Internacie MZSP mają miejsce spotkania grupy młodzieżowej Beer-Szeba. 10 marca 2015 r. wspólnota gościła Ojca Generała Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła ks. Kazimierza Radzika.

Ojciec Generał sprawował msze św. oraz wygłosił homilię. Nie zabrakło oprawy muzycznej na najwyższym poziomie i szczerych pytań naszej młodzieży. Pomimo małej frekwencji spowodowanej licznymi zachorowaniami, wspólny czas był efektywnie wykorzystany. Spotkanie z Ojcem Generałem należy do wyjątkowych chwil naszej wspólnoty.

Marzena

Bal karnawałowy

W dniu 28 stycznia gościliśmy w murach internatu dzieci nauczycieli i pracowników szkoły. Maluchy przybyły do nas na bal karnawałowy. Tego popołudnia jadalnia w internacie zamieniła się w salę balową. Wychowankowie przyozdobili salę różnokolorowymi balonami, łańcuchami, serpentynami oraz plakatami. Zjawiskowy wygląd sali wprowadził dzieci w radosny nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się świetnie. Dziewczyny przebrane za Książniczki urozmaicały zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani słodyczami.

Punktem kulminacyjnym zabawy było przybycie świętego Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami. W trakcie zabawy dzieci miały czas na słodki poczęstunek.

Dzieci na pewno zapamiętają ten bal na długo. Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć.

Odwiedziny w Zakopanem…

W dniach 05.12.2014 - 07.12.2014, młodzież z internatu MZSP i Miejsca Piastowego należąca do grupy „Berszeba” wraz z opiekunami wybrała się na wspólny wyjazd do Zakopanego. W piątek przed południem przyjęto i ugoszczono nas w przepięknym Domu Sióstr Michalitek w Poroninie. Z każdej strony otaczały nas ośnieżone góry. Wspaniałe widoki, miła atmosfera, pyszne jedzonko i bardzo dobra opieka, sprawiły, że wyjazd był ...

Wieczerza wigilijna nauczycieli 2014

19 grudnia w naszej szkole odbyły się uroczystości Wigilijne. Na wieczerzy wigilijnej obecne było grono nauczycielskie, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły, a także zaproszeni goście.

Po Mszy świętej wszyscy udali się na spotkanie opłatkowe do internatu. Wigilię rozpoczęto od czytania fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza. Następnie głos zabrał ks. dyr. Leszek Przybylski, który złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Momentem kulminacyjnym naszej wieczerzy wigilijnej było łamanie się opłatkiem, składając sobie wzajemne życzenia. Szczególna chwila Wigilii połączyła wszystkich degustując potrawy wigilijne i śpiewając przy tym kolędy.

Wygenerowano w sekund: 2.30
Copyright © 2009